Gru

III Powiatowy Konkurs o Samorzadzie rozstrzygniety

Z przyjemnością informujemy, że "III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie został rozstrzygnięty.     Adresowany był do uczniów publicznych szkół dla młodzieży: liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia z Powiatu Lubartowskiego.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym życiu społecznym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzacja  Powiatu Lubartowskiego. 21 reprezentantów z pięciu szkół  przez 30 minut pisemnie odpowiadało na 30 pytań. I, II i III miejsce komisja konkursowa przyznała na podstawie ilości zdobytych punktów. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a znajomość ustaw godna podziwu. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie wręczali Starosta Lubartowski Ewa Zybała, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Ariadna Ewa Zalewska, kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Andrzej Sekuła. Zwycięzca Dominik Jędruszuk z Zespołu Szkół  w Ostrowie Lubelskim otrzymał głośnik mobilny JBL, drugie miejsce wywalczyła Anna Dawidziuk z RCEZ w Lubartowie, nagrodą był czytnik e-booków Kindle, laureatka trzeciego miejsca – Dominika Sławińska z RCEZ w Lubartowie otrzymała słuchawki bluetooth JBL.    Laureatom serdecznie gratulujemy osiągnięć i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów powiatowych.