O finansach...w bibliotece 2019

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie jako jedna z 9 bibliotek z województwa lubelskiego zakwalifikowała się do 6.edycji projektu „O finansach…w bibliotece”. Projekt realizowany będzie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. A.Mickiewicza w Lubartowie.

Komisja powołana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oceniła wszystkie nadesłane zgłoszenia i w oparciu o kryteria opisane w  „Regulaminie naboru” podjęła decyzję o przyjęciu do projektu 103 placówek bibliotecznych z całej Polski.
  Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej zaś jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.
     Planowane są następujące działania:
     •    cykl szkoleniowy dla bibliotekarzy (kurs internetowy, szkolenia stacjonarne i regionalne spotkania konsultacyjne) oraz konsultacje z trenerami w trakcie trwania projektu,
     •    spotkania edukacyjne oraz kurs internetowy dla mieszkańców dotyczący finansów osobistych,
     •    konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla bibliotek uczestniczących w projekcie,
     •    spotkania służące wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy bibliotekarzami,
     •    seminarium eksperckie podsumowujące projekt.
    •    Dzięki projektowi „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” 2000 osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w miastach do 200 tysięcy mieszkańców, nauczy się zarządzać finansami osobistymi oraz korzystać z nowoczesnych usług finansowych. Natomiast bibliotekarze i bibliotekarki, dzięki cyklowi szkoleń i wsparciu trenerów, zyskają wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi.