Dzien Bibliotekarza i Bibliotek 2019

8 maja – Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek to  święto wszystkich osób zaangażowanych w szerzenie czytelnictwa. Podsumowuje pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy.
     W tym roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie i  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Lubartowie zorganizowali wycieczkę do Muzeum Historii Kocka. Wzięło w niej udział ok. 40 bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu lubartowskiego.

Muzeum Historii Kocka to miejsce, w którym dawne dzieje łączą się z nowoczesnością. Opowiedziana tutaj historia Kocka - od pradziejów po 1945 r. - ukazana jest na tle historii Polski. W Sali Konferencyjnej odbyła się oficjalna   część obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Pracownicy bibliotek przyjęli życzenia i gratulacje od zaproszonych gości: Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały, Członka Zarządu Radosława Guza oraz wójta Gminy Firlej Dawida Tarnowskiego. Z okazji jubileuszy pracy w bibliotece listy gratulacyjne oraz kwiaty otrzymali: 40-lecie Grażyna Pietraszek (MGBP w Kocku), 40-lecie Tomasiak Grażyna (Filia nr 2 MBP w Lubartowie), 35-lecie Ewa Myka (Filia nr 2 MBP w  Lubartowie), 25-lecie Katarzyna Włoch (GBP Lubartów), 25-lecie Ewa Kowalczyk (GBP Serniki).