Sty

Fantastyczna Fantastyka w RCEZ w Lubartowie

4 stycznia br. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie rozpoczęła cykl spotkań pt. „Z Literaturą na Ty” prezentujący różne rodzaje literatury. Ich celem  jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży.Pierwsze spotkanie, zorganizowane przez szkolną bibliotekę, odbyło się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Uczestniczyło w nim ok. 40 uczniów.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała wykładu pt. „Fantastyczna Fantastyka” opowiadającego m.in. o przeszłości i teraźniejszości Fantastyki, jej rodzajach, mniej i bardziej znanych autorach czy ekranizacjach książek. Oprócz prezentacji multimedialnej obecni mogli obejrzeć książki takich autorów jak: J.R.R.Tolkien, Stephenie Meyer  czy Terry Pratchett.

W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną kolejne części cyklu: „Straszny horror” i „Rozrywkowa beletrystyka”.