Gru

Szkolenie dyrektorow bibliotek

18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się szkolenie dla dyrektorów bibliotek publicznych z powiatu lubartowskiego. Szkolenie  zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie. Spotkanie  otworzyła Pani Ewa Zybała Starosta Lubartowski. Pani Monika Schmeichel – Zarzeczna z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie w swoim wystąpieniu opowiedziała o budowaniu wizerunku współczesnej biblioteki i roli jaką pełni obecnie.

Zasady działania aplikacji mobilnej „Lubelskie czyta i poznaje” przedstawił zgromadzonym jej współautor  Grzegorz Winnicki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Na spotkaniu obecny był historyk i regionalista lubartowski Wojciech Charliński. Opowiedział o swojej niedawno wydanej książce „Lubartowskie ścieżki czasu”. Bibliotekarze otrzymali po jednym egzemplarzu wraz z dedykacją.