Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Cze
26
2018

Warsztaty literackie w Lublinie

        25 czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyły się warsztaty literackie dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki - "Jak pisać krytycznie?". Poprowadził je Jarosław Czechowicz, krytyk literacki, autor bloga, nauczyciel języka polskiego. Celem warsztatów było m.in. zainspirowanie do pisania o książkach oraz tworzenia tekstów krytycznoliterackich.

Więcej: Warsztaty literackie w Lublinie

 
Cze
04
2018

Jak nie czytam jak czytam 2018

    Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w akcji „Jak nie czytam jak czytam”. 8 czerwca o godz. 10.00 na skarpie za Pałacem Sanguszków w Lubartowie (od strony parku) będziemy czytać swoje ulubione książki.  
    Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Chcemy pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz rodzice. W ubiegłorocznej edycji w jednym momencie czytało 459 tyś. osób.
    Proszę zabrać ze sobą ulubioną książkę !

Więcej: Jak nie czytam jak czytam 2018

 
Maj
15
2018

Nowosci w bibliotekach 2018

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez radę ministrów programem wieloletnim na lata 2016 – 2020. Celem Priorytetu 1 Zakup  nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Ważne jest budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. W wyniku tegorocznego naboru wniosków biblioteki publiczne w powiecie lubartowskim otrzymają 74 611 złotych na zakup nowości wydawniczych. Programem i analizą wniosków zajmowała się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie.

Więcej: Nowosci w bibliotekach 2018

   

Strona 4 z 138