Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Wrz
11
2009

Szlakiem kleeberga

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, organizuje seminarium wyjazdowe dla bibliotekarzy p.n.„SZLAKIEM GENERAŁA FRANCISZKA KLEEBERGA”, które odbędzie się dnia 16 września 2009 r. (środa). Wyjazd o godz. 9:00 spod siedziby WBP, planowany powrót do Lublina ok. godz. 17:00.

Więcej: Szlakiem kleeberga

 
Wrz
11
2009

Dyskusje w bibliotece

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Spotkania w klubach odbywają się raz w miesiącu. Dzięki prowadzeniu takiego klubu biblioteka ma większą możliwość organizowania spotkań z ciekawymi ludźmi i znanymi autorami książek.

Więcej: Dyskusje w bibliotece

 
Wrz
09
2009

Nagroda anny platto

8 sierpnia 1995 roku po raz pierwszy  przyznana została prestiżowa nagroda imienia Anny Platto. Honoruje pracowników bibliotek publicznych Lublina i Lubelszczyzny, szczególnie wyróżniających się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Organizatorami   imprezy   są    Wojewódzka    Biblioteka    Publiczna im.  Hieronima  Łopacińskiego, Towarzystwo   Biblioteki   Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego oraz  prywatni sponsorzy.

Więcej: Nagroda anny platto

   

Strona 143 z 143